D301T01C3EAF2
New product
SuperWire Flos Table Lamp
SuperWire designed by Formafantasma for Flos is a modular table lamp in planar glass and polished aluminum, composed of a hexagonal module with a glass cover. The light source is a flexible LED strip that diffuses a warm, uniform light, and is easily replaceable.
OFFLINE EXCLUSIVE
Warning: Last items in stock!
Availability date:
SuperWire Flos Table Lamp
SuperWire designed by Formafantasma for Flos is a modular table lamp in planar glass and polished aluminum, composed of a hexagonal module with a glass cover. The light source is a flexible LED strip that diffuses a warm, uniform light, and is easily replaceable.
OFFLINE EXCLUSIVE
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Table Lamp |
| Length | 44.9 cm |
| Height | 51 cm |
| Lampshade height | 15 cm |
| Degree of protection | IP 20 |
| Lighting source | LED |
| Light bulbs | included |
| Lighting control | Dimmable |
| Brightness | 2700K |
| Voltage | 100-240V/48V |
| Watt | 18 W |
| Cable length | 200 cm |
| Design Year | 2024 |
| Designer | Formafantasma |