New product
Bellhop Unplugged Flos Table Lamp
Bellhop designed by Edward Barber & Jay Osgerby for Flos is a portable table lamp providing direct light. It features a polycarbonate base and dome with an injection-molded and photo-etched opal PC diffuser. The base features a push-button switch with 4-level brightness adjustment, 3-level color temperature selection, and a battery indicator. It provides up to 24 hours of use. Rechargeable via USB-C. Charging cable included.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Bellhop Unplugged Flos Table Lamp
Bellhop designed by Edward Barber & Jay Osgerby for Flos is a portable table lamp providing direct light. It features a polycarbonate base and dome with an injection-molded and photo-etched opal PC diffuser. The base features a push-button switch with 4-level brightness adjustment, 3-level color temperature selection, and a battery indicator. It provides up to 24 hours of use. Rechargeable via USB-C. Charging cable included.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Table Lamp |
| Height | 21 cm |
| Diameter | Ø 12.5 cm |
| Degree of protection | IP 20 |
| Lighting source | LED Module |
| Light bulbs | included |
| Lighting control | Dimmable |
| Brightness | 2200-2700-3000K |
| Voltage | IN 100-240/5V |
| Watt | 2W |
| Design Year | 2018 |
| Designer | Edward Barber & Jay Osgerby |