New product
Ready for shipping - Bellhop Unplugged Flos Table Lamp
Bellhop designed by Edward Barber & Jay Osgerby for Flos is a portable table lamp providing direct light. It features a polycarbonate base and dome with an injection-molded and photo-etched opal PC diffuser. The base features a push-button switch with 4-level brightness adjustment, 3-level color temperature selection, and a battery indicator. It provides up to 24 hours of use. Rechargeable via USB-C. Charging cable included.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Ready for shipping - Bellhop Unplugged Flos Table Lamp
Bellhop designed by Edward Barber & Jay Osgerby for Flos is a portable table lamp providing direct light. It features a polycarbonate base and dome with an injection-molded and photo-etched opal PC diffuser. The base features a push-button switch with 4-level brightness adjustment, 3-level color temperature selection, and a battery indicator. It provides up to 24 hours of use. Rechargeable via USB-C. Charging cable included.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Table Lamp |
| Dimensions | Ø 12.5 x H 21 cm |
| Degree of protection | IP20 |
| Light bulbs | included |
| Lighting control | Dimmable |
| Voltage | 100-240/5V |
| Watt | 2.5W |
| Designer | Edward Barber & Jay Osgerby |