STK-SA.5001.1 R.34177
New product
Ready for shipping - Abajourd' Hui Small Flos Wall Lamp
Abajourd' Hui Small designed by Flos Soft Architecture is a wall lamp made with an innovative composite material (Under-Cover technology) that combines lightness and high resistance, guarantees a long life and perfect integration with plasterboard panels. Bulb not included.
Any imperfections on the back of the product are not visible once it has been flush-mounted.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Ready for shipping - Abajourd' Hui Small Flos Wall Lamp
Abajourd' Hui Small designed by Flos Soft Architecture is a wall lamp made with an innovative composite material (Under-Cover technology) that combines lightness and high resistance, guarantees a long life and perfect integration with plasterboard panels. Bulb not included.
Any imperfections on the back of the product are not visible once it has been flush-mounted.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Wall Lamp |
| Length | 52 cm |
| Width | 14.75 cm |
| Height | 80 cm |
| Lampshade height | 25 cm |
| Degree of protection | IP 20 |
| Lighting source | E27 QT-32 |
| Light bulbs | not included |
| Max power | 75W |
| Designer | Flos Soft Architecture |