New product
Ready for shipping - Maap Flos Wall Lamp
Maap designed by Erwan Bouroullec for Flos is a diffused-light wall lamp with an iron frame and an ultra-light, durable fiber body. The magnetically attached covering is manually molded during installation to create a unique, one-of-a-kind shape. The design combines geometry and organicity, creating a cloud-like luminous surface that diffuses a soft, enveloping light.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Ready for shipping - Maap Flos Wall Lamp
Maap designed by Erwan Bouroullec for Flos is a diffused-light wall lamp with an iron frame and an ultra-light, durable fiber body. The magnetically attached covering is manually molded during installation to create a unique, one-of-a-kind shape. The design combines geometry and organicity, creating a cloud-like luminous surface that diffuses a soft, enveloping light.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Wall Lamp |
| Length | 320 cm |
| Width | 22 cm |
| Height | 155 cm |
| Lighting source | LED retrofit E27 |
| Light bulbs | not included |
| Watt | 12 x 240W |
| Design Year | 2026 |
| Designer | Erwan Bouroullec |