New product
Ready for shipping - Big One Brokis Pendant Lamp
Big One designed by Lucie Koldová for Brokis is a pendant lamp with a transparent, smoked gray exterior glass with a glossy finish and an internal diffuser in triplex opal glass etched on both sides. The structure has an anodized silver finish, a brushed stainless steel ceiling rose, and a white textile cable.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Ready for shipping - Big One Brokis Pendant Lamp
Big One designed by Lucie Koldová for Brokis is a pendant lamp with a transparent, smoked gray exterior glass with a glossy finish and an internal diffuser in triplex opal glass etched on both sides. The structure has an anodized silver finish, a brushed stainless steel ceiling rose, and a white textile cable.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Pendant lamp |
| Dimensions | Ø 35 x H 31 cm |
| Degree of protection | IP 20 |
| Lighting source | LED |
| Light bulbs | included |
| Lighting control | Dimmable |
| Brightness | 2700K |
| Voltage | 100-240VAC |
| Watt | 2 x 7.5W |
| Cable length | 237 cm |
| Design Year | 2018 |
| Designer | Lucie Koldová |