New product
Ready for shipping - Knot Small Brokis Pendant Lamp
Knot Small designed by Chiaramonte Marin for Brokis is a pendant lamp with a metal frame and ceiling rose, and a natural rope suspension cable. The diffuser is made of blown glass with a matte interior finish. The light source is a 1-10V dimmable LED.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Ready for shipping - Knot Small Brokis Pendant Lamp
Knot Small designed by Chiaramonte Marin for Brokis is a pendant lamp with a metal frame and ceiling rose, and a natural rope suspension cable. The diffuser is made of blown glass with a matte interior finish. The light source is a 1-10V dimmable LED.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Pendant lamp |
| Dimensions | Ø 18 x H 28 cm |
| Degree of protection | IP20 |
| Lighting source | 24V, LED |
| Lighting control | Dimmable |
| Brightness | 2700 K° |
| Voltage | 110-240VAC |
| Watt | 5W |
| Cable length | 300 cm |
| Design Year | 2016 |
| Designer | Chiaramonte Marin |