New product
Ready for shipping - 563 Nastro Tooy Floor Lamp
563 Nastro designed by Studiopepe for Tooy is a floor lamp with structure in powder coated aluminum and cylinder in painted metal.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Ready for shipping - 563 Nastro Tooy Floor Lamp
563 Nastro designed by Studiopepe for Tooy is a floor lamp with structure in powder coated aluminum and cylinder in painted metal.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Floor Lamp |
| Length | 36 cm |
| Width | 30 cm |
| Height | 165 cm |
| Base | H 9 cm |
| Lighting source | LED |
| Light bulbs | included |
| Lighting control | Dimmable |
| Brightness | 2700K |
| Voltage | 220/240V |
| Watt | 53W |
| Cable length | 300 cm |
| Designer | Studiopepe |