New product
Asintoto Davide Groppi Ceiling Lamp
Asintoto designed and produced by Davide Groppi is a ceiling luminaire with indirect light for indoor use. The roses available are in textured matt black or matt white painted steel. The disc is in textured matt black painted steel. Installation is recommended at 30 cm from the ceiling. The light source is LED with integrated module. The electric cable is matt black and 1m long.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Asintoto Davide Groppi Ceiling Lamp
Asintoto designed and produced by Davide Groppi is a ceiling luminaire with indirect light for indoor use. The roses available are in textured matt black or matt white painted steel. The disc is in textured matt black painted steel. Installation is recommended at 30 cm from the ceiling. The light source is LED with integrated module. The electric cable is matt black and 1m long.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Ceiling Lamp |
| Height | 30 cm |
| Diameter | Ø 40 cm |
| Shade diameter | Ø 40 cm |
| Degree of protection | IP 20 |
| Lighting source | LED |
| Lighting control | Dimmable |
| Max power | Max 500mA DC 18 W |
| Brightness | 2700K - 1435lm / 3000K - 1481lm |
| Design Year | 2023 |
| Designer | Davide Groppi |