New product
Alouette 3 Birds Atelier Areti Ceiling Lamp
The Alouette 3 Birds is a ceiling lamp produced by Atelier Areti. This joint allows the birds to move and rotate in various directions. Available in black or white. Material and fabrication: hand spun, powder coated steel and brass joint. Light bulbs not included.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Alouette 3 Birds Atelier Areti Ceiling Lamp
The Alouette 3 Birds is a ceiling lamp produced by Atelier Areti. This joint allows the birds to move and rotate in various directions. Available in black or white. Material and fabrication: hand spun, powder coated steel and brass joint. Light bulbs not included.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Ceiling Lamp |
| Length | 67,5 cm |
| Height | 54 cm |
| Ceiling rose | n.2 Ø 10 x H 7 cm |
| Degree of protection | IP20 |
| Light bulbs | not included |
| Voltage | 110 - 230V |
| Designer | Atelier Areti |