New product
Nocturne Bowl Flos Wall Lamp
Nocturne Bowl designed by Konstantin Grcic for Flos is a wall lamp with an aluminum frame and an extra-clear borosilicate glass diffuser. Bulbs included.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Nocturne Bowl Flos Wall Lamp
Nocturne Bowl designed by Konstantin Grcic for Flos is a wall lamp with an aluminum frame and an extra-clear borosilicate glass diffuser. Bulbs included.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Wall Lamp |
| Width | 42.9 cm |
| Height | 25 cm |
| Ceiling rose | Ø 11.4 cm |
| Shade diameter | Ø 30 cm |
| Degree of protection | IP 20 |
| Lighting source | LED |
| Light bulbs | included |
| Brightness | 2700K |
| Voltage | 220-240V |
| Watt | 12 W |
| Design Year | 2026 |
| Designer | Konstantin Grcic |