New product
Abaco B&B Italia Armchair
Abaco designed by Ronan Bouroullec for B&B Italia is an armchair with wooden structure, available in different finishes. Seat, backrest and armrests upholstered in leather.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Abaco B&B Italia Armchair
Abaco designed by Ronan Bouroullec for B&B Italia is an armchair with wooden structure, available in different finishes. Seat, backrest and armrests upholstered in leather.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Armchair |
| Upholstery | Saddle leather |
| Length | 66 cm |
| Width | 70 cm |
| Height | 70 cm |
| Seat height | 35 cm |
| Armrest height | 54 cm |
| Design Year | 2026 |
| Designer | Ronan Bouroullec |