New product
Arcipelago Contardi Pendant Lamp
Arcipelago designed by Servomuto for Contardi is a pendant lamp with a bronze frame and fireproof Trevira CS fringes. It features a custom, dimmable LED panel.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Arcipelago Contardi Pendant Lamp
Arcipelago designed by Servomuto for Contardi is a pendant lamp with a bronze frame and fireproof Trevira CS fringes. It features a custom, dimmable LED panel.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Pendant lamp |
| Length | 33.6 cm |
| Height | 41 cm |
| Ceiling rose | Ø 14 cm |
| Degree of protection | IP 20 |
| Lighting source | Custom LED |
| Lighting control | Dimmable |
| Brightness | 3000K |
| Voltage | 220-240V |
| Watt | 12 W |
| Cable length | 200 cm |
| Design Year | 2019 |
| Designer | Servomuto |