New product
Calypso Antigua Contardi Pendant Lamp
Calypso Antigua designed by Servomuto for Contardi is a pendant lamp with a metal supporting structure, woven silk cord, transparent glass diffuser and lampshade in different finishes.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Calypso Antigua Contardi Pendant Lamp
Calypso Antigua designed by Servomuto for Contardi is a pendant lamp with a metal supporting structure, woven silk cord, transparent glass diffuser and lampshade in different finishes.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Pendant lamp |
| Height | 63 cm |
| Diameter | Ø 36 cm |
| Ceiling rose | Ø 12 x H 17 cm |
| Diffuser | Ø 36 x H 19.5 cm |
| Degree of protection | IP 20 |
| Lighting source | E27 LED |
| Light bulbs | not included |
| Voltage | 220-240V |
| Watt | 14 W |
| Designer | Servomuto |