ACAM.004930
New product
Baggy Contardi Floor Lamp
Baggy designed by Paola Navone for Contardi is a floor lamp with a gray circular base and an irregular cylindrical lamp body in bi-satin polycarbonate and white and gray fabric rope. The light source is a Strip LED type with a pedal dimmability system on the power cable.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Baggy Contardi Floor Lamp
Baggy designed by Paola Navone for Contardi is a floor lamp with a gray circular base and an irregular cylindrical lamp body in bi-satin polycarbonate and white and gray fabric rope. The light source is a Strip LED type with a pedal dimmability system on the power cable.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Floor Lamp |
| Dimensions | 22,5 x 22,5 x H 179 cm |
| Degree of protection | IP20 |
| Lighting source | LED |
| Light bulbs | included |
| Lighting control | Dimmable |
| Cable length | 2000 mm |
| Design Year | 2023 |
| Designer | Paola Navone |