New product
Dipping Light Marset Table Lamp / Portable
Dipping Light designed by Jordi Canudas for Marset is a portable table lamp made of metal and diffuser in bright white blown glass with layered paint. Available in different finishes.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Dipping Light Marset Table Lamp / Portable
Dipping Light designed by Jordi Canudas for Marset is a portable table lamp made of metal and diffuser in bright white blown glass with layered paint. Available in different finishes.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | EU Version - Only for european market |
| Typology | Table Lamp |
| Dimensions | • Ø 12,5 x H 22,2 cm |
| Base | • Ø 6 cm |
| Lighting source | • LED SMD 700mA 2,2W 2700K CRI90 216lm |
| Light bulbs | included |
| Lighting control | Not dimmable |
| Cable length | • 200 cm |
| Design Year | • 2019 |
| Designer | • Jordi Canudas |