New product
Emma Contardi Table Lamp
Emma designed by Contardi Studio is a table lamp with a cylindrical body in marble. The diffuser has a spherical shape in opal white glass and shields a light source with a LED-type G9 socket with dimmability system on the power cable. Emma is available in different marble finishes.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Emma Contardi Table Lamp
Emma designed by Contardi Studio is a table lamp with a cylindrical body in marble. The diffuser has a spherical shape in opal white glass and shields a light source with a LED-type G9 socket with dimmability system on the power cable. Emma is available in different marble finishes.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Table Lamp |
| Dimensions | Ø 16 x H 40,7 cm |
| Degree of protection | IP20 |
| Lighting source | LED G9 |
| Lighting control | Dimmable |
| Cable length | 2300 mm |
| Design Year | 2022 |
| Designer | Contardi Studio |