1A3630300.00.00
New product
Lenta Davide Groppi Floor Lamp
Lenta designed and produced by Bestetti Associati & Davide Groppi is an outdoor floor lamp with painted metal supporting structure. The diffuser is cylindrical in polycarbonate and screens a light source with E27 socket of the LED type.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Lenta Davide Groppi Floor Lamp
Lenta designed and produced by Bestetti Associati & Davide Groppi is an outdoor floor lamp with painted metal supporting structure. The diffuser is cylindrical in polycarbonate and screens a light source with E27 socket of the LED type.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Outdoor Lamp |
| Dimensions | Ø 21.2 x H 29.7 cm |
| Degree of protection | IP 65 |
| Lighting source | E27 LED |
| Light bulbs | not included |
| Lighting control | Not dimmable |
| Max power | 18 W |
| Voltage | 100-240 V - 50/60 Hz |
| Design Year | 2011 |
| Designer | Bestetti Associati & Davide Groppi |