New product
Mimosa Atelier Areti Ceiling Lamp
Mimosa designed by Atelier Areti is a ceiling lamp composed of a powder coated metal structure in white, black or brass finishes. Available in different sizes.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Mimosa Atelier Areti Ceiling Lamp
Mimosa designed by Atelier Areti is a ceiling lamp composed of a powder coated metal structure in white, black or brass finishes. Available in different sizes.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Ceiling Lamp |
| Length | 126,4 cm |
| Height | 35 cm; 50 cm; 85 cm; 150 cm. |
| Ceiling rose | Ø 12,5 x H 3,7 cm |
| Degree of protection | IP20 |
| Light bulbs | not included |
| Voltage | 110-230V |
| Designer | Atelier Areti |