New product
Jeena B Zava Pendant Lamp
Jeena B designed by Franco Zavarise for Zava is a pendant lamp made of matt painted iron.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Jeena B Zava Pendant Lamp
Jeena B designed by Franco Zavarise for Zava is a pendant lamp made of matt painted iron.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Note | THE PRICE MAY VARY DUE TO THE 110 V |
| Typology | Pendant lamp |
| Ceiling rose | Ø 7.5 x H 7 cm |
| Lampshade height | 59 cm |
| Shade diameter | Ø 27 cm |
| Arm Length | 150 cm |
| Degree of protection | IP20 |
| Lighting source | LED |
| Light bulbs | LED |
| Max power | 70W |
| Brightness | 3000/4000K |
| Voltage | 230V |
| Designer | Franco Zavarise |