New product
Boma Kettal Armchair Club
Boma designed by Rodolfo Dordoni for Kettal is an armchair with base and feet in painted aluminum. The cushions are padded and covered in fabric suitable for outdoor use. Boma is available in different finishes and models of feet.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Boma Kettal Armchair Club
Boma designed by Rodolfo Dordoni for Kettal is an armchair with base and feet in painted aluminum. The cushions are padded and covered in fabric suitable for outdoor use. Boma is available in different finishes and models of feet.
All the products from Miliashop are original and they are covered by warranty.
| Typology | Armchair |
| Construction material | Alluminio; Tessuto. |
| Length | 104 cm |
| Width | 92 cm |
| Height | 79 cm |
| Seat height | 43 cm |
| Armrest height | 66 cm |
| Designer | Rodolfo Dordoni |